U Prvoj tehničkoj školi održano je 22. Regionalno takmičenje iz oblasti elektrotehnike.

Za titulu najboljih u nekoliko kategorija znanjem se nadmetalo oko 80 srednjoškolaca koji su ostvarili zapažene rezultate na školskim takmičenjima.

Direktor Prve tehničke škole Nenad Andrić kaže da ta obrazovna ustanova nastoji da bude škola otvorenih vrata za sve učenike koji pokazuju interesovanje da se takmiče u oblasti elektrotehnike.

I domaćin je imao svoje predstavnike, a najbolji će učestvovati na Republičkom takmičenju iz elektrotehnike.

Učenici elektrotehničkih škola koji su učestvovali na regionalnom takmičenju u Kragujevcu kažu da je pored znanja potrebna i sreća i navode da se kroz nadmetanje sa vršnjacima stiče znanje koje se ne dobija pohađanjem redovne nastave, a predstavlja dobru osnovu za akademske studije.

Izvor: RTK