Trening pripadnika specijalizovane jedinice civilne zaštite za zbrinjavanje održan je danas u krugu zgrade Operativnog centra.
Posle treninga jedinica civilne zaštite, specijalizovanih za zaštitu od požara, spasavanje iz ruševina i pružanje prve pomoći, održana je i obuka Čete za zbrinjavanje.
Vežbi su prisustvovali svi pripadnici ove jedinice kojih u Kragujevcu ima ukupno 74-oro.
Pomoć redovnim jedinicama za zbrinjavanje u vanrednim situacijama glavni su zadaci ove čete koja je proteklih godina imala intervencije i u drugim gradovima Srbije.
Trening Čete za zbrinjavanje obišao je zamenik gradonačelnika Ivica Momčilović koji je tom prilikom istakao značaj ovih jedinica i njihove spremnosti za delovanje u vanrednim situacijama.
Treningom Čete za zbrinjavanje završen je program obuke specijalizovanih jedinica civilne zaštite u prvoj polovini ove godine, koji realizuje Uprava za vanredne situacije.
Vežba je završena sa željom da se pripadnici jedinice ponovo okupe na sledećem treningu, a ne u vanrednoj situaciji.
Izvor: RTK